“Bakanlık mensubuyum” dedi ve polisi tehdit etti: “Adli süreçte Allah seni benimle karşılaştıracak” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kırıkkale'de trafik ekipleri, Ramazan Bayramı nedeniyle 43 ilde transit güzergahlarda yaşanan sıkışıklığa karşı çalışmalarını sürdürüyor. Trafiğin en yoğun olduğu noktalarda görev yapan ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan sürücülere de Karayolları Trafik Kanunu maddeleri kapsamında yaptırım uyguluyor.

En işlek bölgede kuralları ihlal eden ve plakasında “Evleniyoruz” yazan gelin arabası durduruldu.

POLİSE TEHDİT

Trafik polisleri, Karayolları Trafik Kanunu'nun 23/3-c-1 maddesi uyarınca AT sürücüsüne 2 bin 647 lira para cezası verdi. Yaptırıma imza atmayan AK, bakanlık üyesi olduğunu söyledi.

Cezanın ardından sinirlenen EC, ilk etapta telefon beklediğini belirterek, polis memurunu şu sözlerle tehdit etti: “Adli süreçte Allah seni bana benzetecek. Memur bunu memura yaparsa ben de cezalandırırım.” aynısını yap.” Öfkelenen sürücü daha sonra polise ceza atarak cezanın e-devlete gönderilmesini talep etti.

Polisin görevini yaptığını söyleyen düğün konvoyundaki diğer vatandaşlar EC'yi sakinleştirerek olay yerinden uzaklaştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir