Belediye Başkanı Cemil Tugay göreve başladı “Şehrimize ve Atatürk'e olan borcumuzu ödeyeceğiz” – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay görevi Tunç Soyer'den devraldı. Törende konuşan Tugay, “Bu şehre hizmet etme imkanı bulduk. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimden kimsenin şüphesi olmasın. “CHP'ye, şehrimize ve Atatürk'e borcumuzu ödeyeceğiz” dedi. Tugay ayrıca emeği geçen herkese teşekkür etti.
31 Mart'ta yapılan yerel yönetim genel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr., tescil belgesini alarak göreve başladı. Cemil Tugay, bugün teslimat töreninde Tunç Soyer ile buluştu. Devir teslim töreni öncesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa katılan Başkan Tugay, Atatürk anıtı önünde çelenk koyarken, törene CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, ilçe belediye başkanları, CHP teşkilatı, Belediye Başkanı Tugay'ın eşi Öznur Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşlar. . . Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Başkan Tugay, bu güzel ana ortak olan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Son birkaç ayın zor anlarla dolu olduğunu vurgulayan Başkan Tugay, şunları söyledi: “Özellikle mayıs ayındaki genel seçimlerden sonra ülkemizde işlerin düzelme ihtimalinin kalmadığına dair üzüntü düşünceleri oluştu. 31 Mart yerel seçimleri, insanların umutsuz olduğu o ayların ardından geldi. Çok mücadele ettik. Halkımızı dinledik. İnsanların bizden beklentilerini dinleyerek onları sahiplenmeye, duygu, düşünce ve hedeflerimizde onlarla birlikte olduğumuzu ifade etmeye çalıştık. Çok mutluyuz. Daha da önemlisi geleceğe çok güveniyoruz” dedi.
“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ” CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sözlerine değinen Tugay, şunları söyledi: “Başkanımız Özgür Özel seçmenin bize itibar ettiğini söyledi. Önümüzdeki dönemde çok çalışmamızı, hata yapmamamızı, doğru işler yapmamızı istiyorlar. Bunun bilincinde olduğumu her zaman belirtmek isterim. Bunu dostlarımıza her zaman hatırlattığımızı bilmenizi isterim. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bizden ne beklendiğinin farkındayız. Ülkemizin karşı karşıya olduğu zorlukların ve ciddi sorunların farkındayız. Biz de halkımızın içinde onların yanında olacağız. Sorunun ortaya çıktığı her yerde orada olacağız ve çözümü için gereken her şeyi yapacağız. “Bize olan inancınızı koruyun” dedi. “Özellikle gençlere önem verin” Bir ülkeyi sevmenin ve demokrasisine sahip çıkmanın, sadece seçimlerde oy verme görevini yerine getirmekle mümkün olmadığının altını çizen Başkan Dr. Cemil Tugay, şunları söyledi: “Bu demokratik mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Bugüne kadar yapılan önemli çalışmalardan dolayı hem büyükşehir belediyesinde hem de ilçe belediyelerinde görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sorumluluğumuz daha büyük. Daha da çok çalışacağımızı belirtmek isterim. Cumhuriyetimizle, partimizle ve İzmir'le gurur duyuyoruz. Gençler bize daha çok güveniyorlardı. Bu ülkede bir gelecekleri olduğunu göstermek istediler. Gençlere iyi bir gelecek sağlamak için de çalışıyoruz. “Sözlerimizi özellikle gençlere sesleniyoruz ama yıllardır Türkiye'nin aydınlık geleceği için mücadele edenleri de saygıyla anıyoruz” dedi. ÖLDÜRÜLEN GAZETECİLER ANILDI Bugün 6 Nisan'ın Öldürülen Gazeteciler Günü olduğunu hatırlatan Tugay, şunları söyledi: “Bu vesileyle başta Uğur Mumcu olmak üzere tüm öldürülen gazetecileri selamlıyorum. Bu mücadeleler boşuna değildi. Bugün bayrağımız var. Bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Milletimiz büyüktür. Ülkemiz harika. “Tarihimiz şanlı, geleceğimiz aydınlık olacaktır” dedi.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Başkan Tugay bandoyla birlikte yürüyerek Konak'taki Egemenlik Evi'ne ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkan Tugay'ı kapıda karşıladı. Cumhurbaşkanlığı makamında düzenlenen devir teslim törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü, CHP Milletvekili Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Murat Bakan, CHP milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. “CUMHURİYETİMİZİN GÜCÜNE DAHA GÜÇLÜYÜZ” Tunç Soyer, konuşmasında geleceğin dünyasının şehirler dünyası olacağını belirterek şöyle konuştu: “Ben her zaman Türkiye’nin kendisini dönüştüreceği düşüncesiyle yerel siyasetle uğraştım. Yerelde, şehirler arasında ve bu inançla. Halkçılığın rahatlığından kaçmadan 10 yıl Seferihisar'da, 5 yıl da İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışarak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bir gün inandığım dönüşümün resmini görmek için çok çalıştım. Nihayet 31 Mart akşamı yerel dönüşümün ilk adımı olan Türkiye'nin büyük bir bölümünün kırmızıya boyandığı tabloyu ülke olarak gördük ve büyük bir mutlulukla kutladık. “Egemenliğin yeniden yalnızca ve yalnızca Milletin olduğu Cumhuriyetimizin gücüne güç kattık.”
“HEPİMİZ ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
Hayatının en özel günlerinden birini yaşadığını söyleyen Tugay, şunları söyledi:
“Bu çok önemli bir sorumluluğu üstlendiğim ilk gün. Neyse ki yalnız değiliz, hepimiz bir aradayız. Ülke genelindeki seçimlerde iyi bir başarı elde ettik. Bu başarının mimarları var. Bu başarı için çok çalışan milyonlarca insan var. Bu başarılarından dolayı her birini tebrik ediyorum. Çok önemli bir sorumluluğun başındayız. Hepimizin çok çalışması gerekiyor. CHP teşkilatımıza, başta başkan yardımcılarımız olmak üzere partimizin tüm mensuplarına, milletvekillerimize, il yönetimlerimize ve bize gönülden destek veren tüm İzmir Büyükşehir Belediyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz sadece bir bütünün parçasıyız. Bizler sadece bir bütünün parçası olarak bizi bekleyen görevi yerine getirmek için bu konumlardayız. Geçici olarak bu pozisyonlardayız. Benim için İzmir dünyanın en güzel ve özel şehridir. Bu şehre hizmet etme imkanımız oldu. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Kojenerasyona, şehrimize ve Atatürk'e olan borcumuzu ödeyeceğiz. Sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum. Son 5 yıldır gece gündüz şehrimize hizmet ediyor. Burada bahsedilmeyen birçok çabanızı biliyorum. Bunlar her zaman şükranla hatırlayacağım şeyler. Sana olan sevgimin simgesi olarak bu zeytin ağacını ofisimde yetiştireceğim. “Büyüyeceğiz, gelişeceğiz ve sizi unutmadığımızı göstereceğiz.”
“İZMİR BİZİM EVİMİZ” Devir teslim töreninin ardından Egemenlik Sarayı önünde kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Cemil Tugay, şunları söyledi: “Halkımızın sorunlarına acil çözüm üretmek istiyorum. Bu yüzden belediyemizin çalışanlarıyla mükemmel hizmetler üreteceğiz. İzmir için çok olumlu bir dönem olacak. İzmir dışarıdan gelip hizmet verdiğimiz bir yer değil. Burası bizim evimiz. Burası bizim evimiz. “Bu işi tüm kalbimle yapmanızı istiyorum” dedi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir