Çiğli Belediyesi'nde hastaya huzur SMA Doruk'a gidiyor – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet'in Ege Haberleri

İzmir'de Çiğli Belediyesi'nin nisan ayı olağan belediye meclisi toplantısı, Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız başkanlığında gerçekleştirildi. Çiğli'de yaşayan SMA hastası Doruk Çukurcu'ya bakım hakkının bağışlanması önerisi Meclis'te oybirliğiyle kabul edildi; 2023 Faaliyet Raporu da oy çokluğuyla kabul edildi.

Ayrıca Çiğli Meclisi'nde; Kıyı ve Ege Belediyeler Birliği meclisleri ile İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birlik Konseyi üyeleri de belirlendi.

KRİZ BELEDİYELERİN FAALİYETLERİNİ ETKİLEDİ

Çiğli Belediyesi nisan ayındaki ikinci meclis toplantısına katıldı; Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'ın davetlisi olan CHP İlçe Başkanı Çiğli Erkan Akar, AKP İlçe Başkanı Oktay Özdemir ve MHP İlçe Başkanı Orhan Yılmaz'ın yanı sıra liderler ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Başkan Yıldız, 2023 faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında meclis yönetimini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rıfat Özer'e devretti.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, faaliyet raporunu değerlendirirken ülke ekonomisi ve olumsuz olayların dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Yıldız şunları söyledi: “Faaliyet raporu; Son 5 yılda ülkemizde ve coğrafyamızda yaşananlar dikkate alınarak değerlendirilmesi gerekiyor. Bu 5 yıl içerisinde 30 Ekim'de İzmir'de deprem, pandemi ve ardından tüm ülkemizi etkileyen bir deprem yaşadık. Çiğli Belediyesi bu konuda tüm hassasiyetini gösterdi. Öte yandan ekonomik kriz ülkemizi etkilemedi. Neden; Bizden önceki yönetim faaliyetlerini bu yönde yönlendirdi. Hepinize teşekkür ederim. “Bu faaliyet raporunun da oybirliğiyle onaylanması gerektiğine inanıyorum.” dedi. 2023 Faaliyet Raporu Meclis'te oy çokluğuyla kabul edildi.

DORUK'TA BARIŞ HAKLARI

Çiğli Kent Meclisi, Çocuk Meclisi'nin ardından yeni vekaletnamenin ikinci kararını oybirliğiyle onayladı; Yardım hakkının SMA hastası Doruk'a bağışlanması kararıyla. Başkan Yıldız, şunları söyledi: “Çiftliğimizde yaşayan SMA hastası bir çocuğumuz var; Adı Doruk'tu. “Bu ay yapılacak iki meclisten alacağımız katılım ücretini, hayatını daha iyi yaşaması için Doruk'a bağışlamayı teklif ediyorum” şeklindeki öneri, meclis üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı.

ÜÇ SENDİKA ÜYELERİ TAMAM

Parlamentoda ayrıca 3 sendikanın üye seçimleri de yapıldı. Abdurrahman Başaran ile Ali Gül ve Egemen Eren Çelik Ege Kıyı Belediyeler Birliği'ne asil üye seçilirken; Edibe Tokmak Yılmaz, Bülent Bingöl ve Abdullah Barkın Durmuşçelebi ise yedek üye olarak atandı. Mustafa Bakırcı Ege Belediyeler Birliği Meclisi'nde; Volkan Kahya yedek üye seçildi.

İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Meclis üyeleri de belirlendi. Birlik toplantısında; Asil üye olan Başkan Onur Emrah Yıldız'ın yanı sıra Şahin Çalı, Alihaydar Barış Solak, Kadir Önler asil üye olurken, Alev Koç, Ergül Akkara ve Yeşim Tuncer yedek üye oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir