İkinci Kent Lokantası Çiğli'de açıldı – GÜNDEM

Ekonomik kriz döneminde İzmirlilerin sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı gıdaya ulaşabilmesi için ilki tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda hizmete açılan kent restoranları kent geneline yaygınlaştırılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın 180 günlük görev süresini kapsayan Hızlı Eylem Planı maddelerinde verdiği sözler birbiri ardına hayata geçiriliyor. Büyüyen ekonomik kriz döneminde vatandaşların sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı gıdaya erişimini sağlamak amacıyla ilki tarihi Kemeraltı Çarşısı Tarihi Balıkçılar Meydanı'nda açılan Kent Lokantası'nın ikinci şubesi Çiğli Maltepe'de hizmete açıldı. Semt. Hafta içi 11.30'dan itibaren açık olacak restoranda 4 çeşit menü 50 TL'ye sunulacak. “Dışarda yemek pahalı”
Kent Lokantası'nın açılışına Çiğli Maltepe Mahalle Muhtarı Ramazan Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'a şükranlarını dile getirerek, şunları söyledi: “Düşük gelirli vatandaşlarımız da faydalanacak. Dışarıda yemek yemenin maliyeti artık çok yüksek. Böyle muhteşem bir işe imza attığı için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. “Emekliler için çok iyi oldu”
Çiğli Maltepe ilçesinde bulunan Kent restoranına mahalleli de yoğun ilgi gösterdi. Kırmızı et, beyaz et, bakliyat ve sebze çeşitleriyle dengeli, güvenilir ve lezzetli bir menü sunan Kent Lokantası, özellikle öğrenci ve emeklilerin can simidi haline geldi.
Emekli vatandaş Fikret Karadağ, “Emeklisinden işçisine kadar toplumun başını kaldırması lazım. Her şeyin çözümü onlarda. Tarafları bir kenara bırakalım. Bakalım nereye gidiyoruz. Bu restoranın açılmasına çok sevindim. Özellikle bizim gibi emekliler için çok iyiydi” dedi. “Hepimizi mutlu ediyor”
Ekremcan Erol, Kent Lokantası'nın açıldığı böyle bir mekanı özlediğini söyledi. Erol, Kent Lokantası'nın ilk şubesinden memnun kaldığını belirterek, şöyle konuştu: “Burada açılmasından dolayı çok mutluyuz. Daha fazla şubemizin olmasını istiyoruz. Ucuz ve tatmin edici. Birçok müşteriniz var. Bu hepimizi mutlu ediyor dedi. “50 liraya 4 yemek yiyoruz”
Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Oğuz Benger ise şunları söyledi: “Fakültenin yanında Kent restoranının açılması bizim için çok iyi oldu. 50 liraya dört çeşit yemek yiyoruz. Arkadaşımla ilk defa denedik, memnun kaldık. Ancak ekonomi herkesin sorunudur. En azından uygun fiyata yemek yemek bizi mutlu ediyor” dedi. “Seni burada gördüğüme çok sevindim.”
Fatma Demircan, Kent Lokantası'nın açılışından çok memnun kaldığını belirterek, şunları söyledi: “Bunu duyduk ve burada olduğunu görünce çok sevindim. Beş altı aydır diş hastanesine gidiyorum. Bazen işim bitince öğle yemeğinde nerede ve ne yiyeceğimi merak ediyordum, harikaydı. Ekonomik açıdan çok iyi” dedi.İzmir'de su var, ekmek var
Kent Lokantası'nın menüsü her gün gıda mühendisleri tarafından belirleniyor. Sabit menü 4 çeşitten oluşmaktadır. Su ve ekmek, pilav, makarna, salata veya tatlı veya meyve gibi bir garnitür, besin değerleri dikkate alınarak belirlenen doyurucu bir ana yemek ve tüm menüye uyumlu olacak şekilde belirlenen bir çorbadan oluşur.
Kent Restoran'da İzmir suyu ve ekmeği tüketiliyor. İzmir Grand Plaza AŞ Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş Bademli'de üretilen Bademsu doğal kaynak suyunu ve Çiğli Halk Ekmek fabrikasında üretilen Halk Ekmek'i bünyesine kattı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, özellikle öğrencilerin, çalışanların ve emeklilerin bulunduğu bölgelerdeki şehir restoranlarının herkes için kolay ulaşılabilir hale getirilmesi için çalışmalarını sürdürecek. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir