'Kalbim kırıldı! “Duygularınızı kırdıysam özür dilerim” O ülkenin valisi yaptığı hatanın ardından istifa kararı aldı

Shizuoka Valisi Kawakatsu, eyalet valiliğinde yeni işe alınanlara yaptığı konuşmada hakaret ve ayrımcılığı kışkırttığı için eleştirildi.

Kawakatsu, “Valilik ofisi diğer bir deyişle bir düşünce kuruluşudur. Bu, her gün sebze satmaktan veya ineklere bakmaktan farklıdır. Temelde herkes son derece zeki bir insandır” dedi. dedi.

Eyalet valiliği, Kawakatsu'nun açıklamalarıyla ilgili yaklaşık 1.800 telefon ve e-posta şikayeti aldığını bildirdi.

Kullandığı ifadelerden dolayı ulusal basında mesleki ayrımcılık yapmakla eleştirilen Kawakatsu, düzenlediği basın toplantısında kimseye hakaret etmediğini savundu.

“Duygularınızı incittiğim için özür dilerim”

İfadelerini geri çekmeyen ancak kamuoyundan özür dileyen Kawakatsu, şunları söyledi: “Uygunsuz sözlerim nedeniyle kalbim kırıldı. Duygularınızı kırdıysam özür dilerim. Bütün meslekler aynı değerdedir ve hepsi gereklidir”. dedi.

Vali Kawakatsu, görevinden istifa etme kararı aldığını kaydederek, yaptığı hatanın kararında etken olduğunu belirtti.

Kamuoyunda karşı çıktığı şehirlerarası demiryolu projesine değinen Kawakatsu, “Maglev (tren) meselesi de bir dönüm noktasıdır. Görevimde büyük bir hedefe ulaştım.” dedi.

MAGLEV TREN PROJESİ

Kawakatsu, başkent Tokyo ile güneydeki Osaka kenti arasında inşa edilmesi planlanan “Doğrusal Chuo Shinkansen” maglev demiryolu hattına karşı çıkıyor.

Kawakatsu'nun, Shinagawa-Nagoya güzergahı Shizuoka eyaletinden geçecek olan “Merkez Japonya Demiryolu” şirketine ait projenin inşaatını çevresel nedenlerden dolayı ertelediği biliniyor.

Japon demiryolu şirketi geçen hafta projenin tamamlanmasını daha önce duyurulan 2027'den 2034 veya sonrasına ertelediğini duyurdu.

İlk seçildiği 2009 yılından bu yana 4 dönem Shizuoka valisi olarak görev yapan Kawakatsu'nun resmi görev süresi Temmuz 2025'te sona erdi. (AA)Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: "Ben hazırım"İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: “Ben hazırım”
Enfekte dişler hakkında önemli uyarı Enfekte Dişlerle İlgili Önemli Uyarı “Yanlış Bir Algı Var”
Uzmanın adı konumu sağladı!  Bir ilde yeni suçlar tespit edildi: Uzmanın adı konumu sağladı! Bir ilde yeni arızalar tespit edildi: “Çok çok önemli” diye vurguladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir