Türk Oftalmoloji Derneği 8. Canlı Cerrahi Sempozyumu 6-9 Haziran'da Ankara'da gerçekleştirilecek – SAĞLIK

Sempozyum kapsamında, göz doktorlarının 4 gün boyunca T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde yapacakları cerrahi işlemler, diğer göz doktorlarının da bulunduğu konferans salonunda canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye'de göz doktorlarını temsil eden tek dernek olan Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye'de göz doktorlarının mesleki gelişimini sağlamak amacıyla dünya standartlarına uygun etkinlik ve eğitim organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. Canlı Cerrahi Sempozyumu, Türk Oftalmoloji Derneği'nin her yıl düzenlenen Ulusal Kongre'den sonra en önemli ve en çok ilgi gören toplantısı haline geldi. Göz hekimlerinin bilgi ve tecrübelerini paylaşacağı sempozyum kapsamında 70 göz hastasının ameliyatları gerçekleştirilecek ve ameliyatlar, konferans salonundaki dev ekranda 4 kamera ile yüksek çözünürlükte canlı olarak yayınlanacak.

Eğitim her koşulda devam etmeli

Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Huban Atilla“Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan TOD Canlı Cerrahi Sempozyumu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı TC Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Türk Oftalmoloji Derneği ev sahipliğinde, Şaşılık, Oküloplastik, Kornea ve Oküler Yüzey, Glokom, Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi ile Vitreoretinal Cerrahi ünitelerinin katkılarıyla 6-9 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'de düzenlenecektir. Altı ünitenin her birine, iki ayrı odada, en az dört saat eş zamanlı olarak canlı ameliyat imkanı sunulacak. “Ayrıca teknolojik gelişmeler, yenilikler, teknik ve teknolojik gelişmeler sponsorlu canlı ameliyat seansları ve sanayi firmalarının düzenleyeceği toplantılar aracılığıyla katılımcılarla paylaşılacak.” Dedi.

4 günde 70 ameliyat yapılacak

Profesör. Dr. Huban Atilla, 4 gün boyunca sempozyuma ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından göz doktorlarının katılarak sunum yapacaklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl Ankara'da düzenlediğimiz sempozyum büyük ilgi gördü. Sempozyumda 120 göz doktoru 4 gün boyunca 70 canlı ameliyat gerçekleştirdi. Ameliyatlara 250 sağlık çalışanı katılırken, dünya çapında 600'ün üzerinde yabancı göz doktoru da katıldı. Bu ameliyatlar çok zorlu geçti ve tüm hastalarımız sağlığına kavuştu. Bu yıl Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde 70'e yakın hastayı ameliyat etmeyi planlıyoruz. “Ameliyat planlamalarımız ve hasta seçimlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor.” dedi.

Dünya standartlarında sempozyum

Profesör. Huban Atilla, teknik özellikleri, canlı yayın kalitesi, ameliyatların zorluk derecesi gibi birçok önemli özelliği bünyesinde barındıran, dünya standartlarında bir canlı cerrahi sempozyumu düzenlemeyi planladıklarını sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu: Büyük bir emekle düzenliyoruz. TOD'a kayıtlı tüm göz hekimi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Baştan sona dünya standartlarında bir sempozyum olması için çalışıyoruz. “Etkinliğimiz yurt dışından ziyade her yıl büyük ilgi görüyor.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir