Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'dan Birinci Meclis'te uyum mesajları: “Yapıcı muhalefet katalizördür” – GÜNDEM

Çiğli Belediye Meclisi'nin yeni görev süresinin ilk toplantısı; Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız'ın yönetiminde gerçekleşti.

Başkan Yıldız; Görev dağılımının yapıldığı ve komisyon üyelerinin belirlendiği meclis toplantısında; Birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yıldız; Konuşmasında uyum ve verimliliğe vurgu yaptı; “Telefonum herkese açıktır. 26 mahallemizi ziyaret etmek isteyen meclis üyelerimizle birlikte ziyaret ediyoruz. Parlamentomuzda yapıcı bir muhalefetin olması katalizör görevi görecektir. Alacağımız her kararın oybirliğiyle onaylanacağını umuyorum” dedi.

Başkan Yıldız: “Verimli bir dönem olmasını diliyorum”

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız heyecanlandığını belirterek; “Yeni dönem Çiğli'ye, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun. Alınan kararların oybirliğiyle onaylanacağını ümit ediyorum. Milletvekillerimizden herhangi biri benimle seyahat etmek isterse telefonum her zaman açık olacak. 26 mahalleyi her zaman birlikte gezebiliyoruz. Hangi partiden kaç meclis üyesinin geldiği önemli değil. Parlamentomuzda yapıcı bir muhalefetin olması katalizör görevi görecektir. Umarım verimli bir dönem olur. Katılan herkese teşekkür etmek istiyorum dedi.

Görev dağılımı yapıldı

Mecliste yapılan oylamada başkan yardımcısı Rıfat Özer, ikinci başkan yardımcısı ise Edibe Tokmak Yılmaz oldu. Alev Koç ve Alihaydar Barış Solak, soylular; Selda Uzunefe ve Gökhan Acar yedek sekreterliğe; Komitede Yakup Yenice, Niyazi Arslan ve Musa Han yer aldı. 1 yıl görevde kalacak 3 komisyondan Plan ve Bütçe Komisyonu'na Bülent Bingöl, Mehmet Gülcan, Selda Uzunefe; Mürşit Avcı AK Parti grubundan seçildi. İmar komisyonuna Düzgün Baytaş, Gözde Çelik Özoğul, Hamza Duran, AK Parti adına ise Sezgin Özgen seçildi. Hukuk Komisyonu'nda Alev Koç, Ergül Akkara ve Rıfat Özer; Özgür Kaner de AK grubuna seçildi.

Çocuk Meclisi oybirliğiyle kabul edildi

Başkan Onur Emrah Yıldız'ın vaatlerinden biri olan Çocuk Meclisi'nin kurulması yolunda ilk adım TBMM'de atılırken; Karar oybirliğiyle kabul edildi. Kararda; Belediyenin katılımcı yönetimi benimsemesi gerektiğini vurgularken; Çocukların sosyal hayatın her alanında söz sahibi olmasının sağlanmasının hedeflendiği vurgulandı.

Meclis'ten ilk mesajlar:

“Çiğli Meclisi hükümetine karşı bir muhalefet yok.”

Mecliste konuşan CHP Grup Başkanvekili Bülent Bingöl, şunları söyledi: “Önümüzdeki 5 yıl boyunca birlikte çalışacağız. “İktidar ve muhalefetle uyum içinde çalışacağız” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Kaner, şunları söyledi: “Çiğlili hemşerilerimiz sizi cumhurbaşkanı olarak atadı. Heyecanınız daim olsun. Çiğli'nin heyecana ihtiyacı var. Çiğli için güzel kararlar alalım. Çiğli belediye meclisi hükümetinin muhalefeti yok. Bu yarış hizmet yarışıdır, hepimiz koşacağız. Rakip olarak değil; “Çiğli aşkına geldik” dedi. CHP yönetim kurulu üyesi Edibe Tokmak Yılmaz, yönetim kurulunda kadın üye sayısının AK Parti'den 1'i kadın olmak üzere 6'ya çıktığını kaydederek, Çiğli'ye doğru yola çıktıklarını belirterek, herkese başarılar diledi. Bir sonraki meclis toplantısının Çiğli'de 15 Nisan Pazartesi günü saat 16.00'da yapılmasına karar verildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir