Kaza mı suikast mı? Türkiye ile Suriye arasındaki olası görüşmelerde kilit isim olacak… Luna El Shibil öldü

Suriye ile Türkiye arasındaki ilişkiler yeni bir döneme girerken, Beşar Esad ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılıklı ılımlı mesajlar verdi. Ülkeler arasında diyalog ortamının yeniden tesis edilmesi için gerekli tedbirlerin alınması planlanırken, bu görüşmelerde yer alması beklenen önemli isimlerden Esad'ın özel danışmanı Luna El Shibil, yollardan birinde trafik kazası geçirdi. Salı öğleden sonra Şam'da önde.

HAYATINI KAYBETTİ

Kendisini taşıyan aracın yoldan çıkması sonucu ağır yaralanan Sibil, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KAZA MI, CİNAYET MI?

Kazayla ilgili gizemli bir durum yaşandığı, zırhlı aracın arkadan çarparak yol ortasına düştüğü yönünde çok sayıda ihbar geldi. Bir başka habere göre ise aracın ön kısmında kendisine çarpan metal bir destek, el-Şibil'in ağır beyin kanaması geçirmesine neden oldu.

Hayatını kaybeden Şibil'in, Türkiye ile Suriye arasında olası müzakerelerde önemli bir oyuncu olacağı düşünülüyordu. Üstelik Şibil'in generali eşi geçtiğimiz günlerde İran destekli Haşdi Şabi tarafından Esad'ın Şam'daki sarayından düzenlenen özel bir operasyonla tutuklandı.

LUNA ŞİBİL KİMDİR?

1975 yılında Suriye'nin Suwayda kentinde doğan Shibil, 2003-2010 yılları arasında Katar'ın El Cezire televizyonunda çalıştı. Dürzi bir aileden gelen Shibil, 2020'den itibaren Siyasi Büro ve Suriye başkanlık iletişiminde Esad'ın “özel medya danışmanı” olarak çalıştı.

lanet etmek!

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: İstanbul!  Marmaray'ı durdurup maçı izlediYer: İstanbul! Marmaray'ı durdurup maçı izledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Berlin'de!  Yoğun ilgiCumhurbaşkanı Erdoğan Berlin'de! Yoğun ilgi
Korkunç ölüm!  Dağdan düşen kaya parçası genç kızı hayatından çıkardıKorkunç ölüm! Dağdan düşen kaya parçası genç kızı hayatından çıkardı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir