Moskova Savunma Araştırma Enstitüsü'nde yangın: 8 ölü, 1 yaralı

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Platan Savunma Araştırma Enstitüsü'nde yangın çıktı. Alevler 8 katlı binanın 5'inci ve 7'nci katlarına da sıçrarken çok sayıda kişi binada mahsur kaldı.

Bölgeye Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'na bağlı sıhhi ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Toplam 4.500 metrekarelik alana yayılan yangına 40'tan fazla itfaiye aracı, 2 itfaiye helikopteri ve 40 işçi müdahale etti. Yangında alevlere yakalanan 6 kişi ve alevlerden kaçmak için binadan atlayan 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de ağır yaralandı. Yangından kaçarak binanın merdivenlerine sığınanlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangında dumandan 120'den fazla kişi etkilendi.

SAVUNMA SANAYİSİNE YÖNELİK ELEKTRONİK PARÇA ÜRETİLİYOR

Binada, Rus savunma sanayisine yönelik elektronik bileşenler geliştiren Moskova Platan Savunma Araştırma Enstitüsü'nün yer aldığı ve enstitüde, özellikle Rus ordusuna yönelik özel araştırma ve geliştirme çalışmalarının yürütüldüğü bildirildi. Yangının gaz tüpü patlaması veya elektrik kaçağı nedeniyle çıkmış olabileceği düşünülse de yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
AW233169_02
Rus basınında yer alan haberlerde, yangının çıktığı binanın Sovyetler Birliği döneminde inşa edildiğini, 1990'lı yıllarda Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra özel mülkiyete geçtiğini ve yangın güvenliği denetiminin yapılmadığını okuduk. 2017 sonrası bina. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Manisa'da 4,8 büyüklüğünde deprem!  Duygu İzmir ve çevre illerde de hissedildiManisa'da 4,8 büyüklüğünde deprem! Duygu İzmir ve çevre illerde de hissedildi
Torunlarının önünde başından vurulduTorunlarının önünde başından vuruldu
Bunu ilk kez 70 yıl önce bir çoban fark etti!  Karadağ'da "Atatürk silueti" tekrar görünmeye başladıBunu ilk kez 70 yıl önce bir çoban fark etti! Karadağ'da “Atatürk silüeti” yeniden ortaya çıkmaya başladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir