Ali Koç'tan yaylım ateşi! 'Bakan öyle diyor' diye duyurdu: Süper Lig teknesine binmeyin!

Ali Koç, bir bakanın kulüplere “Ali Koç'un teknesine binmeyin” dediğini belirterek gündeme damgasını vurdu. Riyad'da yaşananlara da değinen Ali Koç, “Ali Koç, Sayın Erdoğan'a karşıdır” dedi. “Böyle bir şey yok” dedi.

“BELİRLİ BİR ŞEHİRDEN BİR KULÜBÜN DİĞER KULÜPLERDEN DAHA FAZLA SİYASİ DESTEK ALMASINI GÖRMEK İSTEMİYORUZ”

İsmail Küçükkaya'nın Halk TV'ye konuğu Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

“Siyasi güce sahip bazı kişiler futbolun içinde çok fazla var. Devletin her zaman futbolun içinde olması gerekir. Dünya ülkesi olmak istiyorsanız sporda da başarılı olmanız gerekir. On yıllık bir devlet stratejisine ihtiyaç var. Bazı siyasetçiler diyor ki : 'Siz işinize geldiğinde bizden bir şey mi istiyorsunuz, işinize gelmediğinde siyaset karışmasın.' Bunlar bambaşka şeyler, siyasetin gündelik rekabete karışmasını istemiyoruz. Bir kulübün transfer kurulu kapalıysa bir siyasetçinin açmasını istemiyoruz. Belli bir şehirdeki kulübün diğer kulüplerden daha fazla siyasi destek almasını istemiyoruz.

“BİZİ CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI ÇEVİRMEYE ÇALIŞAN ZİHNİYETLE İLGİLİ SORUNUMUZ VAR”

Ne benim ne de Fenerbahce'nin devletle, cumhurbaşkanımızla, hükümetle hiçbir sorunu yok. Bizi sürekli birbirimize, özellikle de Cumhurbaşkanımıza düşürmeye çalışan zihniyetle sorunumuz var. Sürekli olarak bir kulüple ilgili olmayan şeyleri, olumsuzlukları gündeme getirirseniz sizi dinleyenlerin mağdur olması kaçınılmazdır. Bizi Cumhurbaşkanımızla karşı karşıya getirip, onunla kavga ediyormuş gibi göstermek isteyen bir yapı var. Mesela bunu Riyad'da gördük. Bana Riyad'daki yarışla ilgili her şeyi yazdılar. Yüksek sesle bağırdık.

sınıf

'BAKANLIK'IN EN ÇOK Tartışılan İddiası! “BU DA NEDİR BÖYLE”

Bakanlar düzeyinde kulüplere 'Ali Koç'un teknesine binmeyin' deniyor, bu ne saçmalık! Biz imza atan 10'a yakın kulübüz; Önümüzde Trabzonspor, Galatasaray ve diğer kulüpler var. Daha sonra baskı altında bazı pozisyonları değiştirdiler ama o yine de bize yazdı. Bize neden yazdı, çünkü 'Ali Koç Sayın Erdoğan'a karşı' konuşması geçerli. Bunun gibi değil. Sorunlarımızı mümkün olduğu kadar anlatmaya çalışıyoruz.

Son olarak Sayın Metin Külünk'ün Riyad ile ilgili bazı açıklamalar yaptığını düşünüyorum. “Aslında çok geçerli bir noktaya değiniyor.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ali Koç, Mourinho'nun maliyetini açıkladı!Ali Koç, Mourinho'nun maliyetini açıkladı!
Mehmet Topal'dan sürpriz!  İşte yeni adresMehmet Topal'dan sürpriz! İşte yeni adres
Danimarka'nın EURO 2024 kadrosu belli oldu: Victor Nelsson da kadrodaDanimarka'nın EURO 2024 kadrosu belli oldu: Victor Nelsson da kadroda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir